Útočník u Mnichova pobodal čtyři lidi za křiku Alláhu akbar, jeden muž zemřel | Reflex.cz
nahoru

Útočník u Mnichova pobodal čtyři lidi za křiku Alláhu akbar, jeden muž zemřel

10. května 2016 • 09:59
Na nádraží nedaleko Mnichova pobodal muž čtyři lidi
Na nádraží nedaleko Mnichova pobodal muž čtyři lidi
• foto: 
ČTK

Útočník ozbrojený nožem pobodal dnes ráno na nádraží nedaleko Mnichova čtyři lidi. Jedna z obětí na následky zranění zemřela, uvedla televize ARD. Podle svědků útočník křičel "Alláhu akbar" (arabsky "Bůh je veliký"). Rozhlasová stanice Bayerischer Rundfunk informovala, že útočník má německé občanství. Policie zatím žádné podrobnosti nesdělila.

Útok se stal v obci Grafing asi 25 kilometrů jihovýchodně od Mnichova. Útočník kolem 05:00 SELČ napadl čtyři muže, dva zranil lehce a dva těžce. Jeden z těžce zraněných následkům pobodání později podlehl.

Policisté krátce na to útočníka zadrželi, ale bližší informace o něm nesdělili. Oznámili pouze, že nevylučují teroristickou povahu činu a islamistický motiv.

Podle Bayerischer Rundfunk útočil mladý muž s německým občanstvím. V minulosti neměl problémy se zákonem a policie ho ani nesledovala, jako to dělá u známých stoupenců radikálního islámu.

Policie uzavřela nádraží, kde se útok stal, přerušený je i provoz linky příměstského vlaku do Mnichova.

Alternativa pro Německo a Konvička muslimy nezastaví, ale zradikalizujíKlíčová slova: Německo, terorismusDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,470
28,680
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější