nahoru

V Malajsii odchytli asi nejdelšího hada na světě. Má prý 8 metrů a čtvrt tuny

pet 11. dubna 2016 • 12:51
Zřejmě nejdelší had na světě, krajta mřížkovaná
Zřejmě nejdelší had na světě, krajta mřížkovaná
• foto: 
Herme Herisyam, Malaysia’s Civil Defence Force

Stavební dělníci odchytili na ostrově Penang krajtu mřížkovanou, která může být nejdelším chyceným hadem na světě. Jedenáct takových exemplářů by vyplnilo po délce fotbalové hřiště.

Zřejmě nejdelší had na světě, krajta mřížkovaná Zřejmě nejdelší had na světě, krajta mřížkovanáFoto Herme Herisyam, Malaysia’s Civil Defence Force
Doposud nejdelší had žijící v zajetí má podle Guinessovy knihy rekordů 7,67 metru a žije v Missouri, váží ovšem necelých 160 kilogramů. Váha tohoto exempláře, jehož odchyt trval malajským autoritám přes půl hodiny, je odhadována na 250 kilogramů.

Krajty mřížkované, které žijí ve vodě, jsou běžně tři až šest metrů dlouhé, když žijí v zajetí. Hadi na svobodě mohou dosáhnout i dvanácti metrů.

12. dubna vyšla zpráva, že had zemřel. Byla to samice, prý měla "jen" 7,5 metru a existuje podezření, že zemřela na zranění při odchytu nebo po něm.

pet


Klíčová slova: rekordy, malajsie, had, plaziDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.