nahoru

Ukrajina si připomíná dva roky od Majdanu

ČTK, sto 20. února 2016 • 17:07
Dva roky od Majdanu očima uživatelů sociální sítě Instagram
Dva roky od Majdanu očima uživatelů sociální sítě Instagram
• foto: 
Instagram

Ve stínu vážné vládní krize si dnes Ukrajina připomněla druhé výročí krvavých střetů v hlavním městě Kyjevě a oběti, které tehdy přišly o život. V únoru 2014 se centrální náměstí Nezávislosti, Majdan, stalo ohniskem lidového protestu, při němž padl proruský režim prezidenta Viktora Janukovyče. Během dnešních pochodů metropolí došlo podle agentury AP k několika incidentům. Demonstranti z řad nacionalistů zaútočili kamením, cihlami a dalšími předměty na odbočky dvou ruských bank - Alfa-Banky a Sberbanky.

Výtržníci také poničili kanceláře holdingové společnosti nejbohatšího Ukrajince, proruského oligarchy Rinata Achmetova. Incidenty se odehrály, přestože jednotlivé skupiny procházející městem provázely policejní hlídky. Policisté pouze zabránili pokračování útoků, když napadené objekty obstoupili. Na různých akcích zorganizovaných k druhému výročí tragických událostí na Majdanu, se dnes v Kyjevě sešly desítky tisíc lidí.

ČTK, sto


Klíčová slova: ukrajina, výročí, majdan


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.