nahoru

V Bavorsku se čelně srazily vlaky. Nejméně osm mrtvých

ČTK 9. února 2016 • 09:03
Nehoda v Bavorsku
Nehoda v Bavorsku
• foto: 
Profimedia.cz

Při čelní srážce dvou vlaků u Bad Aibling v Bavorsku nedaleko Mnichova zahynulo nejméně osm lidí a desítky jich byly zraněny. Jeden z vlaků vykolejil a převrátily se vagóny. Počty mrtvých a zraněných nemusí být konečné.

Nehoda se stala krátce po 7:00 SEČ u městečka Bad Aibling, které leží asi 50 kilometrů jihovýchodně od Mnichova, na lokální trati mezi Holzkirchenem a Rosenheimem. Několik vagonů po nárazu vykolejilo.

Na místě zasahuje přes sto záchranářů s řadou sanitních vozů, pro zraněné přiletělo přes deset helikoptér. Do Bad Aiblingu, který leží asi 20 kilometrů od rakouských hranic, přijeli také záchranáři z Rakouska, kteří rovněž poskytli vrtulník.

Vlaky, které se srazily, patří společnosti Transdev, což je největší soukromý železniční a autobusový dopravce v Německu. Firma v Horním Bavorsku provozuje vlaky pod obchodní značkou Meridian.

ČTK


Klíčová slova: nehoda, vlakDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.