nahoru

Německá tajná služba varuje: Islámský stát posílá do Evropy bojovníky přestrojené za uprchlíky

Daniel Baret7. února 2016 • 17:20
Německá tajná služba varuje: Islámský stát posílá do Evropy bojovníky přestrojené za uprchlíky
foto: čtk

Německá tajná služba BfV si je jistá, že Islámský stát poslal do Evropy desítky až stovky bojovníku, kteří se přestrojili za uprchlíky. Informaci zveřejnila tajná služba v pátek, poté, co bezpečnostní síly zmařily údajný naplánovaný útok islamistů v metropoli Berlíně.

"Již mnohokrát jsme zaznamenali teroristy, kteří se dostali do Evropy maskovaní za uprchlíky. To je fakt, se kterým každá tajná služba musí počítat. Islámský stát vědomě využívá migrační krizi k tomu, aby do Evropy vyslal co nejvíce svých bojovníků," řekl podle agentury Reuters Hans-Georg Maaßen, šéf tajné služby BfV v rozhovoru pro německou televizi ZDF.

Islámský stát zveřejnil záběry pařížských teroristů, "lvů chalífátu". Je Británie na…

Podle informací BfV v této chvíli pobývá jen v samotném Německu přes 100 bojovníků Islámského státu, kteří přišli spolu s uprchlíky. Ve čtvrtek německá policie zatkla dva muže napojené na islámské radikály z Blízkého východu. Měli zaútočit v Berlíně.

"Nacházíme se ve vážné situaci a je zde vysoké riziko teroristického útoku. Ale bezpečnostní služby, tajné služby a policie fungují na plné obrátky. Naším cílem je zabránit jakémukoliv atentátu na území Německa, " uzavřel Maaßen.

Přední saúdský imám si notuje s Islámským státem. Popravy novinářů jsou O.K.

Daniel Baret
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,520
21,710
28,580
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější