
Kalbání je přitom jedním z nejvýznamnějších náboženských představitelů Saúdské Arábie. Byl imámem Velké mešity v Mekce a v tomto nejvýznamnějším posvátném městě muslimů nadále působí v jiné mešitě, je velmi aktivní na sociálních sítích a často vystupuje v televizi. Jeho radami se řídí mnoho muslimů na Blízkém východě.
„My a Islámský stát sledujeme stejné myšlenky, oni čerpají z toho, co je psáno v našich knihách. Nebudeme proto kritizovat myšlenky, na kterých je Islámský stát založen,“ prohlásil Kalbání v dubajské televizi.
Také opakoval známou spikleneckou teorii, že za vzestupem IS stojí zahraniční zpravodajské služby a země, jež mu poskytly i zbraně. To aby zdiskreditovaly konzervativní, sunnitský islám.
Imám Kalbání také připomněl, že muslimští fundamentalisté v Saúdské Arábii (i vládnoucí královský rod se hlásí k této rigidní formě islámu) mají stejný názor i na odpadlictví od té správné víry. Mají být podle imáma popraveni. Dokonce popravy amerických novinářů Jamese Foleyho a Stevena Sotloffa, které sťali hrdlořezové z Islámského státu v roce 2014, považuje Kalbání za obhajitelné, protože se tak nestalo mimo „rámec“ jeho víry.
Islámský stát přitom několikrát deklaroval, že chce svrhnout i saúdský režim.