Zákon německým prostitutkám nařídí kondomy a zakáže práci z domova | Reflex.cz
nahoru

Zákon německým prostitutkám nařídí kondomy a zakáže práci z domova

Mav4. února 2016 • 10:45
Zákon německým prostitutkám nařídí kondomy a zakáže práci z domova
foto: profimedia.cz

Nové regulace se v Německu chystají na poskytování sexuálních služeb. Prostituce je v zemi legální od roku 2002, ale zákony se za tu dobu ještě úplně neusadily.

„Konečně bude odvětví prostituce regulováno a konečně se bude dělat něco na ochranu mužů a žen aktivních v obchodě sexem,“ konstatovala mluvčí ministerstva pro rodinu, seniory, ženy a mládež.

Zdravotní bezpečnost má zajistit povinné používání kondomů, ale také pravidelné návštěvy zdravotních odborníků.

Sexuální obtěžování je v pohodě, když ženy obtěžují muže (a když je ten chlap fešák)
Připravovaná legislativa chce rovněž zatočit s kriminálníky, kteří ženy k sexu nutí či je dovážejí z Východu. Úřady budou totiž zkoumat, jaké má každý provozovatel nevěstince či eskort servisu záznamy v trestním rejstříku. A podobný záměr má i další opatření: prostitutky (a jistě i prostituti) nebudou smět bydlet tam, kde se prodávají. Asi si tedy spolubydlící na privátě budou muset pro šichtu prohazovat pokoje.

Vládní koalice se na podobě zákona shodla začátkem týdne, parlamentem by tedy měl projít. V platnost vstoupí zřejmě prvního července 2017. Až praxe ukáže, jestli ho budou prostitutky a pasáci ignorovat stejně jako ty dosavadní. Sice má prostituce víceméně rovnoprávné postavení s ostatními řemesly (včetně sociálního a zdravotního pojištění atp.), ale podle AFP se oficiálně registrovalo jen asi jedno procento sexuálních pracovnic.

Pretty Woman aneb Kurvahošigutntág: Nevěsta z nevěstince rakouského pracháče opustila,…

Mav


Klíčová slova: Německo, prostitutky, sex, kondomyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,380
28,610
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější