Leonardo DiCaprio se sešel s papežem, hovořili o ekologii | Reflex.cz
nahoru

Leonardo DiCaprio se sešel s papežem, hovořili o ekologii

ČTK29. ledna 2016 • 06:00
Leonardo DiCaprio se sešel s papežem, hovořili o ekologii
foto: ČTK/AP

Leonardo DiCaprio navštívil ve Vatikánu papeže Františka. Hlavu římskokatolické církve pozdravil v italštině a poté spolu hovořili anglicky. Jednali zejména o společných obavách týkajících se životního prostředí. DiCaprio také předal papeži jako dar finanční šek své charitativní nadace.

"Vaše Svatosti, děkuji vám, že jste mi věnoval soukromou audienci," řekl DiCaprio v italštině po příchodu do papežského paláce, načež políbil papežův prsten. DiCaprio má italské kořeny po otci a německé po matce.

Později v angličtině DiCaprio nabídl Františkovi knihu s reprodukcí děl holandského malíře Hieronyma Bosche z 15. století. Poté spolu hovořili o ohrožení životního prostředí.

Nominace na Oscary jsou tady. DiCapriův REVENANT jich má 12

DiCaprio, který byl nedávno nominován na Oscara za svou roli ve filmu Revenant Zmrtvýchvstání, je dlouhodobým bojovníkem za využívání obnovitelné energie a za udržitelný rozvoj.

Nesmrtelný Vladimir Putin či Leonardo DiCaprio jako žena: fotografie odhalují tajemství…

Blízká je mu tak i papežova encyklika vydaná loni, v níž se zabývá ochranou životního prostředí. Papež v ní vyzval všechny obyvatele planety k odpovědnosti a země světa, aby snižovaly množství skleníkových plynů v ovzduší. Encykliku uvítaly organizace na ochranu životního prostředí.

Fotografie dne: Když byl ještě Leonardo DiCaprio mladý a málo zkušený

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
22,210
28,640
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější