nahoru

Do Řecka přišlo dnes 1700 migrantů, Italové zachránili z člunu 99 lidí

ČTK 25. prosince 2015 • 20:00
Do Řecka přišlo dnes 1700 migrantů, Italové zachránili z člunu 99 lidí
foto: ČTK/AP/Santi Palacios

Proud migrantů mířících z Blízkého východu, Asie a Afriky do Evropské unie za lepším životem příliš nepolevuje ani o vánočních svátcích. Do aténského přístavu v Pireu dnes připlulo z řeckých ostrovů v Egejském moři dalších 1700 migrantů a několik stovek také dorazilo na italskou pevninu.

Podle řecké pobřežní stráže do Pirea stále připlouvají běženci, kteří se přes Turecko dostávají na řecké ostrovy Lesbos, Chios a Samos. Od začátku týdne jich už bylo více než 12.000.

Prakticky nikdo z příchozích nechce zůstat v Řecku. Vesměs všichni míří do bohatších zemí EU, zejména do Německa a Švédska.

Italská pobřežní stráž oznámila, že dnes u Sicílie zachránila 99 uprchlíků tísnících se na gumovém člunu. Agentura ANSA napsala, že 371 běženců, většinou z afrických zemí, připlulo do města Reggio di Calabria. Bylo mezi nimi 59 žen, ale žádné děti. Někteří trpí svrabem.

Stopy po migrantech na řeckém ostrově Lesbosu Stopy po migrantech na řeckém ostrově LesbosuFoto ČTK/AP Photo/Santi Palacios

Od pondělí podle statistik úřadů vystoupilo na italskou pevninu 1470 uprchlíků.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky letos do Itálie připlulo asi 150.000 migrantů a na 820.000 se dostalo přes moře do Řecka. Na 3700 osob při této cestě podle Mezinárodní organizace pro migraci zahynulo.

ČTK


Klíčová slova: uprchlíci, Itálie, běženci, ŘeckoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.