Bude Krejčíř nadobro Afričan? | Reflex.cz
nahoru

Bude Krejčíř nadobro Afričan?

Veronika Bednářová20. listopadu 2015 • 06:00
Bude Krejčíř nadobro Afričan?
foto: ČTK/AP

Ve čtvrtek 19. listopadu měl skončit dvoudenní soud v Johannesburgu, který měl rozhodnout o výši trestu pro českého uprchlíka Radovana Krejčíře, obžalovaného v mnoha různých případech. Jenže zas nic.

Rozhodování o výši trestu bylo odročeno letos už čtyřikrát: 11. září, 12. října, pak 5. a nakonec 17. listopadu. Jihoafrický soudce Colin Lamont sice před posledním stáním ze 17. listopadu varoval, že další odklady případu už rozhodně nebude tolerovat – jenže to říkal několikrát i předtím. Ze soudní síně odešel „šíleně naštvaný“ s prohlášením, že za to může jen a jen jihoafrický stát. Snad prý už konečně 22. února 2016.

Jenže: pořád se děje něco objektivního. Nejdřív nebylo dlouho (od září) dobře Krejčířově obhájkyni, jež konečně 17. listopadu oznámila, že už jí sice dobře je, ale že Krejčíře dál zastupovat nebude. No a nový obhájce nejslavnějšího Čecha v Jižní Africe řekl, že se „nestih’ připravit“.

Mobil v botě, konvici nebo remosce. Krejčíř prý udělá vše, aby utekl z vězení
Útěk Krejčíře z vazby měl stát 434 milionů Korun
Krejčíř v JAR: Ještě větší grázl, než jsme doufali
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 2. září 2015 • 13:46

Krejčíř v JAR: Ještě větší grázl, než jsme doufali

Soudní stání se konalo jako obvykle za extrémně přísných bezpečnostních opatření, mimo jiné s dvaceti speciálně vycvičenými, po zuby ozbrojenými policisty. Tyhle operace, podnikané se stále větší intenzitou proto, aby Krejčíř neuprchl (už se o to pokusil několikrát), stály jihoafrický stát na posledních 142 dní skoro tři milióny randů (víc než pět miliónů korun).

Takže teď o Krejčířovi zase tři měsíce neuslyšíme – stráví je jako vězeň očekávající soud, což je status, díky němuž se v JAR může těšit nejrůznějším privilegiím, o kterých se už odsouzeným vězňům ani nesní.

Ukázka z filmu Gangster Ka: AfričanVIDEO Magicbox

Mimochodem za pár dní, 26. listopadu, vstupuje do kin druhá část českého filmu scenáristy a režiséra Jana Pachla GANGSTER KA: Afričan, jež začíná Krejčířovým zázračným útěkem z černošické vily v roce 2005 a končí právě jeho dopadením a dáním do vazby v JAR. Je to dobrý film, thriller. Stejně jako v realitě si u mnoha jeho scén říkáte, že to snad ani nemůže být pravda; třeba když Krejčíř chystá na Seychelských ostrovech vojenský převrat.

Ukázka z filmu Gangster Ka: AfričanVIDEO Magicbox

Veronika Bednářová


Klíčová slova: Krejčíř, gangster ka


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější