Mobil v botě, konvici nebo remosce. Krejčíř prý udělá vše, aby utekl z vězení | Reflex.cz
nahoru

Mobil v botě, konvici nebo remosce. Krejčíř prý udělá vše, aby utekl z vězení

ČTK27. října 2015 • 18:00
Krejčír přichází k soudu v Pretorii
Krejčír přichází k soudu v Pretorii
• foto: 
ČTK/AP

Český podnikatel Radovan Krejčíř je rozhodnut, že z jihoafrického vězení uteče. Tvrdí to mluvčí jihoafrické policie Salomon Makgale, kterého dnes citoval server News24. Poslední pokus o získaní mobilního telefonu, který je pro plánování útěku podle Makgaleho nezbytný, překazila policie o víkendu.

Žena, která se Krejčířovi do věznice pokusila telefon propašovat, dnes stanula před soudem. Pětačtyřicetiletá Amanda Papoutsisová se pokusila mobilní telefon Krejčířovi do věznici Zonderwater nedaleko Pretorie propašovat v podrážce boty. Na ukrytý telefon údajně vězeňská služba přišla díky tomu, že ještě během ženiny návštěvy začal vyzvánět.

Krejčířovi prý právě z Polska volal jeho syn Denis. Realitní makléřku, která za Krejčířem přišla pod záminkou rozhovoru o prodeji jeho nemovitostí v luxusní johannesburské čtvrti Bedfordview, policie na místě zadržela a obvinila z porušení soudního nařízení a zasahování do policejního vyšetřování. Soud ji dnes pustil na svobodu pod podmínkou složení kauce ve výši 3000 jihoafrický randů (5370 Kč).

Útěk Krejčíře z vazby měl stát 434 milionů Korun
Krejčířův útěk prý objednala jeho matka, měl proběhnout ve velkém stylu
Krejčíř v JAR: Ještě větší grázl, než jsme doufali
VERONIKA BEDNÁŘOVÁ 2. září 2015 • 13:46

Krejčíř v JAR: Ještě větší grázl, než jsme doufali

Podle serveru Eyewitness News byla žena v kontaktu s Krejčířovou rodinou. Právě příbuzní žijící v Evropě údajně ženu požádali, aby předala Krejčířovi sportovní boty, v nichž byl telefon ukryt."Krejčíř je rozhodnut utéct z vězení a k tomu potřebuje telefon. Jsme si toho vědomi. Pečlivě hlídáme jej i jeho návštěvy. Naneštěstí pro něj jsme vždy o krok napřed," uvedl dnes Makgale.

Krejčíř prý plánoval již několik útěků z vězení. Na konci září vězeňská služba informovala, že překazila jeden z nich. V cele u vězně nalezli pistoli, nůž a několik mobilních telefonů. Kromě bot už v minulosti odhalili u Krejčíře mobilní telefon uschovaný například v rychlovarné konvici či v elektrické smažicí pánvi. Soud uznal v srpnu Krejčíře vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu určeného pro Krejčíře. Výši trestu má soud oznámit už ve středu.

ČTK


Klíčová slova: JAR, Krejčíř, útěk


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější