15letá dívka zabila vlastní matku. Přítel ji naučil milovat ISIS | Reflex.cz
nahoru

15letá dívka zabila vlastní matku. Přítel ji naučil milovat ISIS

Tereza Stonišová16. září 2015 • 07:00
15letá dívka zabila vlastní matku. Přítel ji naučil milovat ISIS
foto: Facebook

Dánský soud včera prošetřoval případ, který se v zemi odehrál loni v říjnu. Jednalo se o teprve patnáctiletou dívku, která dvacetkrát smrtelně zranila nožem vlastní matku. Podle svědectví dívka trávila hodiny sledováním brutálních poprav, která zveřejnil Islámský stát. Dívka dokonce sama zavolala policii a vinu se snažila svalit na jiného.

Lisa Borch, nyní patnáctiletá rodačka z vesnice Kvissel, si oblíbila zvláště videa, na němž přicházejí o život syrští vězni. Neméně ji zaujala jedna z prvních poprav, kterou ISIS zveřejnil – video se smrtí Alana Henninga a Davida Hainese.

Ze soudního slyšení plyne, že mladou dívku značně ovlivnil muž, kterého poznala v uprchlickém táboře, jenž se nachází v těsné blízkosti jejího rodiště. Lisa se se svým přítelem, devětatřicetiletým Bakhtiarem Mohammedem Abdullem, seznámila právě díky blízkosti uprchlického tábora. Společně pak trávili hodiny na serveru YouTube.com, kde sledovali brutální videa z poprav. Muž byl včera odpoledne soudem obviněn ze spoluúčasti na vraždě dívčiny matky. Její motivy zatím nejsou jasné, podle svědectví u soudu, jež zaznamenal deník Daily Telegraph a deník The Independent, měla matka s dcerou bezproblémový vztah. Svědek u soudu dokonce vypověděl, že „matka dceru velmi milovala a dcera měla vše, co si mohla přát.“

„Slyšela jsem matčin křik. Otevřela jsem okno a viděla muže v bílém, jak utíká. Rychle přijeďte, je tu všude krev,“ řekla prý Lisa, když volala polici k činu, který podle všeho sama spáchala. Policie uvedla, že dívka po příjezdu policie hrála hry na svém iPhoneu, a že nepřestala, ani když začali policisté ohledávat místo činu.

Nevlastní otec Lisy u soudu potvrdil, že v poslední době vzhlížela s obdivem k Islámskému státu. „Miluje řeči o brutalitě Islámského státu,“ uvedl muž.

 

 

Tereza Stonišová

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější