nahoru

Čína zrušila plánované koncerty skupiny Bon Jovi, zřejmě kvůli dalajlamovi

ČTK8. září 2015 • 23:40
Čína zrušila koncerty skupiny Bon Jovi, nejspíš kvůli dalajlamovi
Čína zrušila koncerty skupiny Bon Jovi, nejspíš kvůli dalajlamovi
• foto: 
ČTK

Čína zrušila dva plánované koncerty americké poprockové skupiny Bon Jovi, která v minulosti na svých představeních promítala fotografie tibetského duchovního vůdce dalajlamy. Podle agentury AFP, která se odvolává na čínskou blogosféru, byly lístky na koncerty v Pekingu a v Šanghaji staženy bez bližšího vysvětlení.

"Koncerty jsou zřejmě zrušeny, ale pořád čekáme na konečné potvrzení. Neznáme důvod," sdělila AFP jedna ze zaměstnankyň internetového prodejního portálu Damai.cn.

Na čínských sociálních sítích se vzápětí objevil názor, že důvodem může být promítání fotografií dalajlamy, jak se například stalo na koncertě ve Washingtonu v roce 2010.

V červenci byl v Číně zrušen koncert skupiny Maroon 5, jejíž členové se předtím s dalajlamou osobně setkali.

Peking na dalajlamu coby držitele Nobelovy ceny za mír z roku 1989 pohlíží jako na separatistu, byť on sám nyní propaguje ve vztazích s Čínou "střední cestu" - autonomii, ale nikoli nezávislost pro Tibet. Dalajlama uprchl do Indie v roce 1959, když čínští vojáci rozdrtili pokus o povstání v Tibetu.

ČTK

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější