nahoru

Kauza mrtvých migrantů v Rakousku: Měsíc vazby pro podezřelé

29. srpna 2015 • 18:00
Kauza mrtvých migrantů v Rakousku: Měsíc vazby pro podezřelé
foto: ČTK

Soud v maďarském Kecskemétu dnes uvalil měsíční vyšetřovací vazbu na čtyři muže podezřelé z podílu na smrti 71 uprchlíků v chladírenském voze na východě Rakouska. Zadržení tak zůstanou ve vazbě do 29. září, informovala agentura AFP. Soud vyhověl žádosti maďarských žalobců.

"Doba předběžného zadržení čtyř podezřelých byla prodloužena do 29. září," oznámil soudce Ferenc Bicskei na tiskové konferenci poté, co skončilo uzavřené jednání soudu.

Toho se zúčastnili i samotní podezřelí, kteří byli podle agentury AP předvedeni v poutech. Každý z nich si nesl lahev s vodou.

Těla pravděpodobně syrských uprchlíků našla rakouská policie ve čtvrtek v odstaveném nákladním voze na dálnici mezi Budapeští a Vídní. Pro podezření z podílu na tragédii byli v Maďarsku zadrženi tři Bulhaři a jeden Afghánec. Podle agentury APA jde mimo jiné o bulharského obchodníka s libanonskými kořeny, který je majitelem nákladního auta, a také o dva řidiče, Bulhara a Afghánce.

Není jasné, jak dlouho mrtvá těla byla v automobilu, který v minulosti patřil slovenskému masokombinátu Hyza a dosud nese logo této firmy. Podle maďarských úřadů vyjel do Rakouska právě z Kecskemétu v centrálním Maďarsku.Diskuse ke článku