nahoru

O Krnáčové bude jasno brzy. ČSSD žádá ANO, ať její situaci vyřeší

ČTK 25. srpna 2015 • 12:45
Adriana Krnáčová
Adriana Krnáčová
• foto: 
ČTK

Vedení pražské ČSSD vyzvalo hnutí ANO, aby vysvětlilo situaci kolem primátorky Adriany Krnáčové (ANO). Město podle sociální demokracie nemůže fungovat s primátorkou, která nemá plnou podporu své strany. Předseda ANO Andrej Babiš už ráno oznámil, že zastupitelský klub i vedení pražského ANO vyslovily Kranáčové nedůvěru. Důvodem jsou prý problémy v komunikaci mezi primátorkou a zastupiteli.


Pražské ANO nevyjádřilo primátorce Adrianě Krnáčové podporu, napsal předseda hnutí Andrej Babiš ČTK v textové zprávě. Podle něho jde o problém komunikace mezi primátorkou, zastupiteli a pražskou organizací, který se vysvětlí. Situaci v magistrátní koalici bude řešit celostátní vedení ANO, které vyslechne stanovisko Krnáčové i zastupitelů.

O neshodách uvnitř pražského ANO, které vloni v metropoli vyhrálo volby, se neoficiálně mluví už několik týdnů. Spekuluje se hlavně o možné výměně primátorky, která údajně ztratila podporu u vedení strany. V médiích se objevily informace o tom, že by ji mohla nahradit náměstkyně Eva Kislingerová. Nikdo to ale zatím nechtěl potvrdit. Oficiálních komentářů se zdržuje Krnáčová i Kislingerová.

Babiš později v tiskové zprávě uvedl, že předseda zastupitelského klubu Michal Hašek vyčítá Krnáčové, že "nedostatečně komunikuje dovnitř hnutí". Klub minulý týden podle něj vyslovil primátorce nedůvěru a vedení pražské buňky se s tímto závěrem v pondělí ztotožnilo. "Myslím, že je to problém komunikace, který se vysvětlí. Není to předmětem jednání koalice," napsal ČTK Babiš. "Předsednictvo hnutí pozve primátorku, naše zastupitele a zástupce pražské organizace hnutí a bude se zabývat situací v pražské koalici ve vztahu k panu (náměstku Matěji) Stropnickému a vyslechne stanovisko primátorky a zastupitelů," doplnil šéf strany.

V posledních dnech se uvnitř pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN, KDU-ČSL) naplno rozhořel spor, který se týká primátorky a náměstka primátorky Matěje Stropnického (Trojkoalice/SZ). Několik měsíců doutnající rozepře naplno eskalovaly minulý týden, kdy zástupci ANO a ČSSD vyzvali Trojkoalici k výměně Stropnického. Krnáčová převzala do gesce stavební předpisy, které do té doby připravoval Stropnický.

Hnutí ANO, které v Praze vyhrálo volby, má s ČSSD a Trojkoalicí v 65členném zastupitelstvu nejtěsnější většinu 33 hlasů.

ČTK


Klíčová slova: Ano2011, Adriana KrnáčováDiskuse ke článku