nahoru

Na Slovensku se srazila dvě malá letadla, nepřežilo sedm lidí

ČTK20. srpna 2015 • 13:20
Na Slovensku se srazila dvě malá letadla, nepřežilo sedm lidí
foto: ČTK

Na západě Slovenska se dnes dopoledne srazila dvě malá transportní letadla, která se následně zřítila. Nehodu nepřežilo sedm lidí, sdělila ČTK mluvčí slovenských hasičů Zuzana Farkasová. Na palubě letounů bylo podle dostupných informací několik desítek parašutistů, kteří nacvičovali hromadný seskok. Většina z nich stihla z letadel vyskočit.

K neštěstí došlo na slovensko-českém pomezí u obce Červený Kameň nedaleko města Ilava. Jedno letadlo se zřítilo do těžko přístupného terénu, další nedaleko zmiňované obce. Slovenská média informovala, že šlo o stroje L-410 české výroby.

Podle listu Denník N při neštěstí zemřeli čtyři piloti a tří členové posádky obou letadel, kteří ze strojů nestihli vyskočit. Přeživším se to podařilo a prý utrpěli jen lehká zranění. Parašutisté nacvičovali seskok na letecké dny, které byly ohlášeny na nadcházející víkend na letišti Slávnica na západě Slovenska.

Na Slovensku jde v krátké době už o třetí letecké neštěstí. V červenci na východě země havaroval záchranářský vrtulník, v jeho troskách zemřel pilot a tři záchranáři. Na konci minulého měsíce se na východním Slovensku zřítil i vojenský vrtulník. Nehodu nepřežil pilot, zbylí dva členové posádky utrpěli vážná zranění.

ČTK


Klíčová slova: letadlo, nehoda, SlovenskoDiskuse ke článku