nahoru

Putin jede na okupovaný Krym. Bude tam zkoumat i lodě na dně moře

Daniel Baret10. srpna 2015 • 18:00
Roztomilý Vladimir a zvířátka, aneb Putin filantrop?
Roztomilý Vladimir a zvířátka, aneb Putin filantrop?
• foto: 
Archív

Vladimir Putin pokračuje ve svých neobvyklých výpravách. Jednou z nich je expedice Ruské zeměpisné společnosti, která se uskuteční na okupovaném Krymu. Západ i Kyjev ale považují tento poloostrov pořád za součást Ukrajiny, takže Putin se bude jako hlava státu pohybovat na cizím území. Jenže on to ignoruje.


Na poloostrov se ruský prezident vydá do konce srpna. Zpráva česky psaného webu cz.sputniknews.com k tomu říká, že zde prý bude zkoumat jeho pamětihodnosti, mezi nimiž jsou místa spojená s trasou Velké hedvábné stezky a antické lodě na dně Černého moře, do konce srpna. Podrobnosti o expedici mají být udržovány až do jejího konce v tajnosti.

„Vzhledem k tomu, že Ruská zeměpisná společnost už koná výzkumy na Krymu přes 160 let, budou mít její odborníci čím prezidenta udivit,“ píše oficiální ruský propagandistický server.

Putin už navštívil okupovaný poloostrov dvakrát. V srpnu 2014 se zde setkal s poslanci Státní dumy v Jaltě a pak byl loni v květnu na vojenské přehlídce v Sevastopolu.Diskuse ke článku