nahoru

Egypťané si k otevření nového Suezského průplavu pustili znělku ze Hry o trůny

Tereza Stonišová 7. srpna 2015 • 17:00
Egypťané si k otevření nového Suezského průplavu pustili znělku ze Hry o trůny
foto: ČTK

Fanoušky známého seriálu Hra o trůny jistě potěší, že nadšenci pro tento seriál se najdou i v Egyptě. Při slavnostním ceremoniálu u příležitosti otevření nové části Suezského průplavu totiž pustila egyptská televize znělku tohoto oblíbeného seriálu. Místo známých zákoutí Sedmi království si však televizní diváci prohlíželi nový průplav.

Pro fanoušky Hry o trůny je nyní kruté období. Od chvíle, kdy skončila pátá řada, už uplynuly dva měsíce, šestou řadu chystá HBO „vypustit“ až napřesrok. O to nadšeněji vnímají fanoušci jakoukoli stopu této oblíbené série. Nyní ji zaznamenal web deníku Independent, když si všiml, že egyptská televize použila při ceremoniálu právě úvodní znělku Hry o trůny. Na video, kde je znělka slyšet, se můžete podívat zde:

Rozšíření Suezského průplavu spočívalo ve vyhloubení souběžného kanálu s tím současným. Nyní jsou tak vyhloubeny dvě paralelní dopravní tepny, od nichž si Egypt slibuje především vyšší výnosy za proplutí tímto 35 kilometrů dlouhým průplavem. Stavba paralelního kanálu stála egyptský rozpočet v přepočtu 221 miliard korun. Stihli ji však postavit ve velmi krátké době – za pouhých 11 měsíců.

Tereza Stonišová


Diskuse ke článku