Závodník formule 1 Lewis Hamilton si uřízl ostudu: Porušil pravidla Wimbledonu a přišel tak o finále | Reflex.cz
nahoru

Závodník formule 1 Lewis Hamilton si uřízl ostudu: Porušil pravidla Wimbledonu a přišel tak o finále

ČTK, bah13. července 2015 • 16:00
Závodník formule 1 Lewis Hamilton si uřízl ostudu: Porušil pravidla Wimbledonu a přišel tak o finále
foto: instagram.com/lewishamilton

Květovaná košile a klobouk místo společenského oděvu na finále Wimbledonu? V žádném případě. Přísná pravidla platí pro každého, bez výjimky. Na vlastní kůži se včera přesvědčil i závodník formule 1 Lewis Hamilton. Kvůli nedodržení dress code nebyl vpuštěn do královské lože a sám se tak připravil o finálový zápas mužů na prestižním Wimbledonu. 

Pro diváky v královské lóži platí v All England Clubu nekompromisní dress code, který vyžaduje od mužů sako, kravatu a společenskou obuv. Třicetiletý jezdec Mercedesu ale na finále přišel v košili s květinovým vzorem a v klobouku.

"Lewis byl velmi zklamaný, že kvůli nešťastnému nedorozumění ohledně předepsaného oděvu zmeškal finále mužů," uvedl Hamiltonův mluvčí v oficiálním prohlášení. Britská hvězda formule 1 se přitom na zápas ohromně těšila a pozvánkou do královské lóže se předem pochlubila na sociálních sítích, na instagramu pak jezdec zveřejnil i svou fotografii v nepřijatelném oděvu.

Mluvčí Wimbledonu nechtěl Hamiltonův případ příliš rozebírat. "Pokud (Hamilton) nebyl adekvátně oblečen, můžete si sami dovodit, že nebyl vpuštěn dovnitř, ale my naše hosty nikdy nekomentujeme," řekl. "Pokud přišel bez saka, kravaty nebo (společenských) bot, měl by dvě možnosti - odejít nebo si ty věci sehnat," dodal.

Další pozvané hvězdy ze světa sportu nebo filmu s dodržením dress codu problémy neměly. V královské lóži tak mohli čtyřsetové vítězství obhájce titulu Novaka Djokoviče nad Rogerem Federerem sledovat mimo jiné David Beckham, Thierry Henry, Bradley Cooper, Benedict Cumberbatch, Hugh Grant či Kate Winsletová.

ČTK, bah

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...
PREMIUM X Gott versus Matuška: Souběžný příběh boha a čerta české pop-music

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější