Dvě otázky po sporu Babiš - Šincl: Je ministr ve střetu zájmů? Je poslanec korupčník? | Reflex.cz
nahoru

Dvě otázky po sporu Babiš - Šincl: Je ministr ve střetu zájmů? Je poslanec korupčník?

Daniel Baret19. června 2015 • 18:00
Andrej Babiš
Andrej Babiš
• foto: 
ČTK

Několik dnů tohoto týdne otravovala českou veřejnost dvojice rozhněvaných mužů – ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš a poslanec sociální demokracie Ladislav Šincl. Padlo hodně ostrých slov, hrozila dokonce roztržka ve vládě a silácké výroky se nesly Poslaneckou sněmovnou i médii. A výsledek? Absolutně nic. Jen znechucený občan.

Šincl v úterý ve Sněmovně kritizoval měnící se postoj ministerstva financí k návrhu na omezení provizí za zprostředkování pojištění. Obvinil u toho Babiše ze střetu zájmů. Vicepremiér pak další den na koaličním jednání obvinil Šincla a jeho rodinu z korupce a zastrašoval ho informacemi ze složky nadepsané poslancovým jménem. ČSSD dokonce vydala rozhořčené prohlášení, že praktiky Babiše připomínají dobu nechvalně známé komunistické tajné policie StB.

Máme pátek a spor odchází velmi rychle do zapomnění. Vládní koalice jede dál, Babiš se nikomu omlouvat nehodlá a vystrašený Šincl „zalezl“ do nory.

Na dvě podstatné otázky by ale veřejnost odpovědi dostat po tom všem měla.

1. Je ministr Babiš ve střetu zájmů? V tomto případě odpověď známe už mnoho měsíců. Ano je. A těch střetů zájmů je mnoho. Premiérovi Sobotkovi (jen o tom hovoří, ale nic nedělá), prezidentu Zemanovi a části voličů to ale zjevně nevadí.

2. Je poslanec ČSSD Ladislav Šincl zkorumpovaný? Pokud ano, měla by policie a sněmovna konat. Pokud ne, měl by se Babiš zodpovídat.

A co se stane? Jak už bylo naznačeno – nic.

Daniel Baret

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Jen si tak mňouknout: Od kočičin po Babiše aneb Stručné dějiny českých demonstrací
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější