nahoru

Zemřel Jaroslav Holík, jeden z nejslavnějších československých hokejistů. Bylo mu 72 let

ČTK 17. dubna 2015 • 11:00
Ve věku 72 let zemřel legendární hokejista a později úspěšný trenér Jaroslav Holík.
Ve věku 72 let zemřel legendární hokejista a později úspěšný trenér Jaroslav Holík.
• foto: 
ČTK

Ve věku 72 let zemřel legendární hokejista a později úspěšný trenér Jaroslav Holík. V noci na dnešek podlehl dlouhé nemoci. O jeho úmrtí informovala Česká televize. ČTK zprávu potvrdil Holíkův mladší bratr Jiří.

Jaroslav Holík, mistr světa a bronzový olympijský medailista z roku 1972, proslul jako neúnavný bojovník. Na světových šampionátech získal s reprezentací celkem šest medailí.

Jeho kariéra je neodmyslitelně spjata s Duklou Jihlava, s níž vybojoval sedm ligových titulů jako hráč a další čtyři jako trenér. V letech 1999 až 2003 byl hlavním koučem reprezentační dvacítky a jako dosud jediný trenér ji dovedl ke zlatu na mistrovství světa, a to hned dvakrát po sobě (2000 a 2001).

S hokejem začínal v rodném Havlíčkově Brodě, stejně jako jeho neméně slavný bratr Jiří, trojnásobný mistr světa.

V hokeji slavil úspěchy i syn Jaroslava Holíka Robert (Bobby), který vybojoval dvakrát Stanleyův pohár. Dcera Andrea se věnovala tenisu a stala se vítězkou wimbledonské juniorky.

V posledních letech Holíka trápily různé zdravotní problémy, v roce 2011 mu kvůli infekci musela být amputována část levé nohy. V roce 2012 obdržel nesmlouvavý útočník i trenér za svůj celoživotní postoj hlavní cenu Českého klubu fair play.

ČTK


Klíčová slova: hokej, jaroslav holíkDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.