nahoru

Putinův přítel chce připojení Rakouska či Slovenska k Euroasijské unii, kterou vede Rusko

Daniel Baret31. ledna 2015 • 16:00
Alexandr Dugin
Alexandr Dugin
• foto: 
YouTube.com

Ruský fašista a vyhraněný nacionalista filozof Alexandr Dugin, který má blízké vztahy s Vladimirem Putinem, oznámil, že státy jako Rakousko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko a Maďarsko by měly být „absorbovány“ v budoucnosti do Euroasijské unie, jejímž vůdčím státem je dnes Rusko. Řekl to tento týden v úterý v rozhovoru pro maďarský web alfahir.hu.

Profesor Dugin má podle znalců ruských poměrů velký vliv na politiku Kremlu. Loni v srpnu například otevřeně vyzýval k zabíjení a genocidě Ukrajinců. Teď se „blýskl“ pozoruhodnou politologickou úvahou. Podle ní nastane konec národních států a vznikne nový světový řád. V jeho rámci bude podle Dugina svět „ovládat“ několik uskupení – USA, západní Evropa vedená Německem a Euroasijská unie vedená Ruskem. Kam mu v tomto uspořádaní „zmizela“ Číně či Indie, ruský nacionalista neřekl.

Představuje si ale, že do skupiny vedené Ruskem přistoupí i některé země současné Evropské unie. Konkrétně jmenoval Rakousko, Slovensko, Srbsko, Rumunsko a Maďarsko.

Dugin nevyslovil v této souvislosti jméno Česka, asi proto, že Rusové už mají v osobě Miloše Zemana na Pražském hradě svého prezidenta.

Daniel Baret


Diskuse ke článku