nahoru

Babišova role v seriálu Neviditelní, který vysílá Česká televize

arb13. listopadu 2014 • 07:00
Babišova role v seriálu Neviditelní
Babišova role v seriálu Neviditelní
• foto: 
Česká televize

V posledním díle vodnického seriálu České televize, Neviditelní, se opět objevil ministr financí Andrej Babiš. Sice jen na malém obraze, ale byl přítomen. Nepřímo se v seriálu objevila i jeho legendární (v politické praxi nepříliš úspěšně naplňovaná) hláška o tom, jak se mají řídit firmy.

 

Hubert Vydra (hraje ho Jiří Bartoška) je v seriálu předsedou českého vodnictva. Je to mocný muž a chce ovládat celé jedno odvětví. Proto má nad stolem i portrét Andreje Babiše. Obraz s tváří ministra financí se objevil i v posledním díle Neviditelných (jak můžete vidět na přiloženém obrázku), který odvysílala Česká televize 7. listopadu.

Vydrův syn Robert (hraje ho Kryštof Hádek) ve scéně říká svému otci: „Mám problém, cejtím se hrozně zbytečněj, tak mě napadlo, že bys na mě mohl přepsat jednu ze svejch firem, abych ti dokázal, co ve mně je.“ Na to mu Vydra-Bartoška odpovídá: „Neumíš řídit firmu.“

Řídit stát jako firmu hodlá především Andrej Babiš. Zda to ale umí on, to po včerejší rezignaci jeho ministra dopravy Antonína Prachaře už také není vůbec jisté.

 

arb


Klíčová slova: reflex, televize, neviditelníDiskuse ke článku