nahoru

Velkou pardubickou ovládla potřetí za sebou Orphee des Blins, Váňa dojel šestnáctý

ČTK 12. října 2014 • 17:10
Velká pardubická
Velká pardubická
• foto: 
ČTK

Hnědka Orphee des Blins vyhrála jako první klisna v historii potřetí za sebou Velkou pardubickou steeplechase. Po suverénních triumfech z minulých dvou let dnes musela o prvenství tvrdě bojovat do posledních metrů, v cílové rovince odrazila útok Al Jaze.

Legendární Josef Váňa s trojnásobným šampionem Tiumenem dnes dokončili slavný dostih při svém pravděpodobném loučení v závěru startovního pole na 16. místě.

Dvanáctiletou Orphee des Blins dovedl k vítězství stejně jako v minulých dvou letech žokej Jan Faltejsek. Klisna stáje DS Pegas se brzy po startu podle očekávání ujala diktování tempa a bez větších potíží si doběhla pro další úspěch, jímž majiteli vydělala dva miliony korun.

Třemi triumfy napodobila ryzku Lady Anne, která Velkou pardubickou jako dosud jediná klisna ovládla třikrát, ale mezi svými výhrami v letech 1891, 1894 a 1896 měla pauzy.

Čtyři vítězství v proslulém dostihu vybojoval jen legendární Železník. Zda se mu Orphee des Blins pokusí příští rok vyrovnat, není podle jejího majitele Jiřího Trávníčka jisté. "Je obdivuhodné, co dokázala. V nejlepším se má končit, má za sebou dost zranění," řekl po skončení dostihu České televizi.

ČTK


Diskuse ke článku