nahoru

První student v Česku zaplatil školné bitcoiny

ČTK, ref26. září 2014 • 16:00
Bitcoin
Bitcoin
• foto: 
Profimedia.cz

První student v Česku zaplatil školné ve virtuální měně bitcoin. Jeden semestr na Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva (VŠMIEP) ho stál 2,3 bitcoinu. Škola to dnes oznámila v tiskové zprávě.

VŠIMEP je jedinou vysokou školou v Česku, která bitcoiny přijímá. I když tu mají studenti možnost zaplatit v bitcoinech školné již druhým rokem, využili to až nyní.

Podle ředitele strategie školy Martina Stránského obliba bitcoinů v Česku poroste. "Nejde jen o trendovou záležitost. Bitcoin je totiž jednou ze světových měn, která nepodléhá žádným politickým nebo ekonomickým vlivům," uvedl Stránský, který je dlouholetým fanouškem internetové měny. Stál mimo jiné za zřízením prvního veřejného bankomatu na bitcoiny v Česku na Arbesově náměstí v Praze.

Nejznámější internetová měna bitcoin vznikla po vypuknutí hospodářské krize v roce 2008. Strůjce projektu není známý, nicméně ke vzniku se hlásí skupina či jedinec skrývající se pod pseudonymem Satoshi Nakamoto. V Česku jsou k dispozici dva bankomaty na bitcoiny a lze jimi platit v některých obchodech nebo restauracích. Aktuální kurz jednoho bitcoinu je 10.844 Kč.

ČTK, ref


Klíčová slova: Studenti, bitcoin, školnéDiskuse ke článku