nahoru

Nejhorší scénář hovoří o tom, že ebola může zabít až 500 tisíc lidí

ubt 21. září 2014 • 07:00
Nejhorší scénář hovoří o tom, že ebola může zabít až 500 tisíc lidí
Nejhorší scénář hovoří o tom, že ebola může zabít až 500 tisíc lidí
• foto: 
profimedia.cz

Ta zpráva je mimořádně špatná: Epidemie eboly by mohla ve světě zabít až půl milionu lidí. Takový je nejhorší scénář šíření této smrtící choroby, kterou zveřejnilo americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. Zprávu přinesl server bloomberg.com.

Zpráva má být oficiálně zveřejněna až příští týden, ale unikly z ní do médií některé podrobnosti. Odborníci v ní vycházejí z toho, že na zastavení eboly by africké země potřebovaly alespoň miliardu dolarů i mnoho lékařů a dalšího zdravotnického personálu z ciziny. Jenže do nebezpečných míst se jen tak někdo nehrne.

Nejhorší situace je momentálně v Libérii, Sierra Leoně a Guineji. Do konce ledna se však podle scénáře amerických vědců může situace výrazně zhoršit i jinde.

Světová zdravotnická organizace minulý měsíc tvrdila, že ebola zabije kolem 20 tisíc lidí, než se jí podaří zastavit, jenže obětí přibývá. Mrtvých je už kolem 2700 a infikovaných necelých 6000.

USA plánují do Afriky kvůli ebole poslat 3000 vojáků a stavět tam léčebná centra.

ubt


Klíčová slova: ebolaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.