Horor při letu Bombaj - Brusel: Piloti zaspali, letadlo bez kontroly klesalo | Reflex.cz
nahoru

Horor při letu Bombaj - Brusel: Piloti zaspali, letadlo bez kontroly klesalo

vib15. srpna 2014 • 18:00
JET AIRWAYS
JET AIRWAYS
• foto: 
wikipedia.org

Dva piloti indických aerolinekbyli suspendováni kvůli velmi závažnému incidentu z minulého týdne při letu na trase Bombaj – Brusel. Stroj nad Tureckem rychle ztrácel výšku, ale naštěstí si toho všiml jeden řídící letového provozu a posádku na to upozornil. Podle všeho oba piloti spali. Napsal o tom list Times of India.

V Indii regulátor pro letecké společnosti po několika oznámeních zahájil okamžitě vyšetřování, protože se podle všeho jednalo o závažné ohrožení bezpečnosti cestujících. Místo letové hladiny 10 tisíc metrů se stroj ocitl ve výšce pouhých 1540 metrů. Jak se to mohlo stát? Výsledky vyšetřování naznačují pochybení ze strany pilotů, přitom v letadle bylo 280 pasažérů.

Kapitán letadla v době ztráty výšky letadla spal, což mu předpisy na dálkových letech umožňují. Ovšem druhý pilot podle všeho také zaspal. Podle jiné verze si ale hrál tak vášnivě se svým tabletem, že problém nezaznamenal. Jet Airways „nekontrolovaný sestup“ letadla přiznala a případ také vyšetřuje. Jenže piloti měli tuto věc nahlásit mateřské firmě, což také neučinili. Existuje tedy podezření, že za věc mohou skutečně oni.

Všeho si naštěstí všiml jeden turecký řídící letového provozu a posádku důrazně upozornil, ať se okamžitě vrátí do předepsané letové hladiny.

vib


Klíčová slova: jet airways, letadlo


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější