nahoru

Za usmrcení dívky v Praze hrozí řidiči až osm let vězení

ČTK, ref6. srpna 2014 • 17:29
Smíchov
Smíchov
• foto: 
Policejní deník

Řidiči, který na pražském náměstí Kinských v úterý srazil a zabil jedenadvacetiletou dívku, hrozí až osm let vězení. Policie ho dnes obvinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Jana Rösslerová.

"Co se týče obvinění z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, tak detektivové vychází zejména ze svědeckých výpovědí, nicméně v současné chvíli ještě čekají na výsledky toxikologického vyšetření moči mladého řidiče," upřesnila mluvčí.

Detektivové zároveň vyzvali svědky, kteří byli mezi úterní půlnocí a půl pátou ráno s čtyřiadvacetiletým řidičem v kontaktu, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

Mladík je v současné době v policejní cele. Policisté zjistili, že v minulosti už ve správním řízení dostal trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Soudy mu také uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví.

Dívku, která čekala na autobusové zastávce, srazil řidič v úterý nad ránem. Její zranění byla natolik vážná, že jim na místě podlehla i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů.

Po řidiči, který z místa nehody utekl, pátrala policie celý den. Nakonec se večer sám přihlásil na policejní služebně, kde se podrobil testu na přítomnost návykových látek v těle a dechové zkoušce na alkohol. Výsledek obou testů byl negativní.

ČTK, ref


Diskuse ke článku