nahoru

Martina Schopperová odstoupila z čela pražské kandidátky ANO. Nahradí ji Krnáčová

ČTK, ref 30. července 2014 • 08:14
Schopperová
Schopperová
• foto: 
Profimedia

Podnikatelka Martina Schopperová odstoupila z vedení kandidátky hnutí ANO pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. V jejím čele bude s největší pravděpodobností dosavadní dvojka, náměstkyně ministra vnitra a bývalá šéfka české pobočky Transparency International Adriana Krnáčová. ČTK o tom dnes informoval mluvčí hnutí Jaromír Hasoň. Schopperová podle něj odstoupila z osobních důvodů, chce se prý i nadále věnovat hlavně svému byznysu.

Jedničkou pražské kandidátky ANO měl být původně bývalý primátor Jan Kasl. Po sporech s šéfkou ANO v Praze Radmilou Kleslovou ale předsednictvo hnutí rozhodlo, že lídrem nebude, následně se ANO dohodlo na tom, že jedničkou bude Schopperová. Kasl bude nakonec kandidovat v čele vlastní strany. 

Hasoň dnes uvedl, že pražskou kandidátku ANO povede s největší pravděpodobností Krnáčová. O lídryni se podle něj ještě ve středu odpoledne poradí výbor hnutí s pražskou organizací ANO.

"Paní Krnáčová je pro mne zárukou, že se v případě úspěchu ve volbách pokusí hlavní město očistit od zákulisních lobbistických vlivů takzvaných podnikatelů, kteří jsou na rozpočet Prahy dlouhodobě navázáni," komentoval v tiskové zprávě změnu na čele kandidátky předseda hnutí Andrej Babiš. Krnáčová uvedla, že se "této výzvy a odpovědnosti" nezříká. "Jsem přesvědčená, že i pražský magistrát se dá řídit profesionálně a transparentně, ve prospěch občanů Prahy, ne ve prospěch několika vlivových skupin, jak tomu bylo doposud," konstatovala.

Schopperová v tiskové zprávě uvedla, že Krnáčové i hnutí ANO "drží v Praze palce" a pokud budu moct, ráda pomůže. "Nechci se ale úplně vzdát svého soukromého a profesního života," uvedla a dodala, že spolupráce s hnutím ANO v Praze se nezříká.

ČTK, ref


Diskuse ke článku