nahoru

Maria Putinová, dcera ruského prezidenta, byla nucena opustit rozzlobené Nizozemsko

Daniel Baret 26. července 2014 • 17:00
Putin
Putin
• foto: 
Profimedia.cz

Rodina ruského prezidenta Vladimira Putina už není v Nizozemsku vítaným hostem. Po sestřelení malajsijského letadla na východní Ukrajině se hněv Holanďanů obrátil i proti Rusům. Na palubě stroje totiž bylo až 193 nizozemských občanů. Dotklo se to Marie Putinové, dcery prezidenta, která žila se svým partnerem na předměstí Haagu.

Maria Putinová (29) byla partnerkou Nizozemce Jorrita Faasena, který je manažerem ruské naftařské společnosti Gazprom. Pár žil na ve Voorschotenu na předměstí Haagu v luxusním bytě za 70 milionů korun. Holandská veřejnost a média dávají vinu za sestřelení letadla proruským ozbrojencům a pod tlak se tak dostala i Putinova dcera.

Většina Holanďanů sice věděla, že žije v jejich zemi, ale neznali místo jejího pobytu. Jenže v rámci vzájemné nenávistné kampaně dal její nizozemskou adresu na svoji stránku jeden ukrajinský server. Místní obyvatelé pak začali tlačit na starostu, ať Putinovou vyhostí.

Ta ale minulý týden podle sousedů zmizela. Podle všeho se nachází doma v Moskvě.

Nizozemsko přitom patří mezi vůbec největší obchodní partnery Ruska mezi zeměmi EU.

Daniel Baret


Klíčová slova: reflex, putinovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.