Papež František: V katolické církvi jsou dvě procenta pedofilních kněží | Reflex.cz
nahoru

Papež František: V katolické církvi jsou dvě procenta pedofilních kněží

Daniel Baret14. července 2014 • 08:00
Nový papež František vyhlásil pedofilům uvnitř katolické církve nesmiřitelný boj.
Nový papež František vyhlásil pedofilům uvnitř katolické církve nesmiřitelný boj.
• foto: 
Profimedia.cz

Italské noviny La Repubblica zveřejnily v neděli výbušnou informaci, že papež František řekl, že dvě procenta katolických duchovních jsou pedofilové. Pokud by to byla pravda, tak se to týká asi 8000 kněží na celém světě, což je poměrně vysoké číslo.

Otázkou ovšem je, co vlastně papež řekl. První tři strany listu La Repubblica vypadají jako klasický rozhovor s papežem. Jenže Vatikán oznámil, že slova Svatého otce o pedofilech v katolické církvi nebyla přesně interpretována a že rozhovor se uskutečnil úplně jinak. Prý mělo jít o „duchovní konverzaci“ s editorem listu, známým italským novinářem Eugeniem Scalfarim.

Noviny navíc říkají, že nemají audio záznam interview s papežem.

Zda se jedná o přesné vyjádření, zůstane podle všeho proto záhadou. Papež podle vatikánských zdrojů vycházel z informací svých poradců a mělo se jednat o určitý odhad situace s pedofilními kněžími, kteří jsou pro církev velkým problémem. Jenže média, včetně známé britské BBC, v titulcích tvrdí to samé, co čtete na Reflex.cz.

Daniel Baret


Klíčová slova: papež, František, pedofil


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,090
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější