nahoru

Volby by teď s velkým náskokem vyhrálo Babišovo ANO. ČSSD vidí na obzoru problémy

ref 14. července 2014 • 07:00
Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
Bohuslav Sobotka, Andrej Babiš
• foto: 
Dan Materna / Mafra / Profimedia.cz

Volby do Poslanecké sněmovny by podle exkluzivního průzkumu pro Českou televizi nyní vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO, které vede ministr financí Andrej Babiš. Dosáhlo na zisk 31 procent a oproti předčasným říjnovým volbám v loňském roce si polepšilo až o 12,5 procenta. Naopak ČSSD klesá, měla by jen 16 procent. Vyplývá z průzkumu společnosti TNS Aisa. Výsledky zveřejnila ČT na svém webu v neděli.

Třetí komunisté by získali 11,5 procenta hlasů, následuje TOP 09 s 11 procenty, pak ODS se  sedmi procenty voličů. Na šestém místě by byla KDU-ČSL s 5,5 procenty hlasů. Úsvitu a Pirátům by k potřebným pěti procentům pro vstup do sněmovny chybělo půl procenta hlasů. Úbytek zaznamenává i Strana zelených, Svobodní zůstávají na třech procentech.

Aktuální průzkum s volebním modelem vypracovala pro ČT v rámci projektu Trendy Česka 2014 společnost TNS Aisa. Sběr dat probíhal ve dnech 28.6. až 4.7. 2014 na reprezentativním vzorku 1200 respondentů, který odráží reálné sociodemografické rozložení společnosti.

ref


Klíčová slova: babiš, sobotka, ČSSD, Ano2011Diskuse ke článku