nahoru

Otec ukamenoval v Pákistánu svoji dceru, protože si vzala muže, kterého milovala

arb 28. května 2014 • 10:00
Otec ukamenoval v Pákistánu svoji dceru, protože si vzala muže, kterého milovala
foto: Reuters

V pákistánském Lahore přímo u budovy soudu ukamenovala v úterý rodina svoji dceru a sestru jen proto, že si vzala bez souhlasu rodiny muže, kterého milovala. Stalo se tak za bílého dne a nikdo se tomu nepokusil zabránit. Takto je zabito v muslimském Pákistánu až 1000 žen ročně.

Farzana Ikbalová (25), kterou její otec, dva bratři a strýc ukamenovali na ulici za bílého dne, byla ve třetím měsíci těhotenství. Její rodina ale nesouhlasila s tím, že si vzala muže, kterého milovala. Předtím byla totiž po dohodě rodin slíbena jejímu bratranci. Jednalo se o takzvanou vraždu ze cti, která je obvyklá v mnoha muslimských zemích, ale například i u hinduistů v Indii.

Kamenování údajně přihlíželo mnoho lidí a dokonce i policisté. Nikdo ale neudělal pro těhotnou ženu nic, nikdo se jí nepokusil pomoci. Z místa činu, kromě otce zavražděné, všichni utekli.

Podle odhadů nevládních organizací je jen v Pákistánu tímto způsobem zabito kolem tisíce žen ročně.

arb


Klíčová slova: pákistán, ukamenováníDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.