nahoru

Loď pátrající po ztraceném letadle zachytila další signály. Je to prý velmi povzbudivé

ČTK7. dubna 2014 • 10:06
Loď pátrající po ztracenenem letadle zachytila další signály
Loď pátrající po ztracenenem letadle zachytila další signály
• foto: 
ČTK

Australské plavidlo pátrající v Indickém oceánu po zmizelém malajsijském letadle zachytilo další signály, které odpovídají vysílání černých skříněk používaných v letadlech. Oznámil to dnes koordinátor pátracích operací Australan Angus Houston. Zjištění je podle něj "velmi povzbudivé".

Podle koordináora ale prý může trvat několik dní, než se potvrdí, jestli signály opravu pochází ze záznamníků letu z pohřešovaného stroje.

Dva signály zachytilo zařízení na lokalizaci zvuků ve velkých hloubkách, které za sebou táhne australské námořní plavidlo Ocean Shield.

"Je to jasně nejslibnější vodítko," uvedl podle agentury Reuters Houston.

Přístroj signály zachytil v oblasti směrem od severozápadního pobřeží Austrálie. Polohu je ale třeba dále upřesnit. Teprve pak bude možné vyslat pod vodní hladinu robota, aby zjistil, co je jejich zdrojem, uvedl také Houston.

Signály, které by mohly pocházet z černých skříněk havarovaného stroje, již v pátek jako vůbec první zachytilo čínské hlídkovací plavidlo Chaj-sün a podruhé v sobotu na místě vzdáleném asi dva kilometry od prvního. Podle čínské televize byly na frekvenci standardně používané v černých skříňkách. Angus Houston to tehdy označil ze "důležité vodítko". Neexistuje ale podle něj jistota, že by signály pocházely z pohřešovaného stroje.

Letadlo společnosti Malaysia Airlines se ztratilo 8. března. Černé skříňky jsou vybaveny bateriemi, které vysílají signál zhruba 30 dní. Lhůta pro zachycení jejich vysílání se tedy krátí.

Dav amatérů předpovídá události daleko přesněji než tajné služby. Jak je to možné?

ČTK


Klíčová slova: reflex, malajsie, letadlo, mh370


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější