nahoru

Wales zakáže e-cigarety na uzavřených veřejných místech, prý vedou k normálnímu kouření

ber 3. dubna 2014 • 09:00
Elektronická cigareta
Elektronická cigareta
• foto: 
Profimedia.cz

Místní parlament ve Walesu zakáže používání e-cigaret v uzavřených veřejných prostorách. Důvod? Jejich používání má vést k návyku na normální kouření. Informovala o tom britská média.

Waleský ministr zdravotnictví Mark Drakeford argumentuje tím, že v této části Británie zemře každý rok 5600 lidí v důsledku nemocí z kouření. „Alkohol a kouření přispívají zásadním způsobem k vážným nemocem a tomu musíme zabránit,“ tvrdí ministr a dodává: „Mám obavu i z e-cigaret, protože jejich používání v uzavřených veřejných prostorách může některé lidi vést k tomu, že budou považovat kouření cigaret za normální jev. Chceme tím minimalizovat riziko, že mladé generace budou závislými na droze, kterou kouření je.“

Podle odborníků mohou e-cigarety obsahovat nikotin a to je nebezpečné.

Ministr Drakeford je i stoupencem dalšího výrazného zvýšení cen alkoholu a tabákových výrobků, tím by chtěl odradit lidi od jejich požívání. Wales zakázal na veřejných místech kouření v roce 2007.

ber
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.