USA hrozí sankcemi proti ukrajinským představitelům odpovědným za násilí | Reflex.cz
nahoru

USA hrozí sankcemi proti ukrajinským představitelům odpovědným za násilí

ČTK21. února 2014 • 09:33
Joe Biden
Joe Biden
• foto: 
Profimedia.cz

Spojené státy jsou připraveny zavést sankce pro ukrajinské představitele odpovědné za násilí proti protestujícím civilistům v Kyjevě. Řekl to americký viceprezident Joe Biden v telefonickém rozhovoru s ukrajinským prezidentem Viktorem Janukovyčem. Uvedly to dnes agentury Reuters a AP s odvoláním na Bílý dům.

"Vyzval prezidenta Janukovyče, aby okamžitě stáhl všechny bezpečnostní síly - policii, odstřelovače, vojáky, polovojenské jednotky a zvláštní síly. Viceprezident řekl jasně, že Spojené státy jsou připravené sankcionovat ty představitele, kteří odpovídají za násilí," uvedl podle Reuters Bílý dům v prohlášení.

Biden vyzval Janukovyče, aby stáhl z kyjevských ulic jednotky nasazené proti demonstrantům, již v úterý, ale o sankcích tehdy nehovořil.

Ministři zahraničí zemí Evropské unie se ve čtvrtek večer dohodli na uvalení sankcí pro činitele zodpovědné za násilnosti na Ukrajině. EU dotčeným představitelům neudělí cestovní víza a zmrazí jim majetky. Na seznamu osob i přesné podobě sankcí EU stále pracuje.

VILIAM BUCHERT: Západ by neměl slepě věřit ukrajinské opozici, je to nebezpečné

ČTK


Klíčová slova: reflex, ukrajinaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,730
28,840
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější