Podivné tahy trenéra Hadamczika neprospívají českému týmu | Reflex.cz
nahoru

Podivné tahy trenéra Hadamczika neprospívají českému týmu

Tomáš Podvín14. února 2014 • 12:42
Soči
Soči
• foto: 
ČTK

Ačkoliv čeští hokejisté zabrali a porazili ve druhém zápase na olympijských hrách v Soči Lotyšsko v poměru 4:2, žádné galapředstavení fanoušci sledovat nemohli. Ke kvalitě hry národního jistě nepřispívají nerozhodné a mnohdy opravdu zvláštní tahy trenéra Aloise Hadamczika.

Už po zápase se Švédskem, který národní tým prohrál 2:4, čelil Hadamczik značné kritice. Nejen zámořští experti nedokázali pochopit opomenutí brankáře Pavelce či útočníka Hanzala. Americký expert Pierre LeBrun dokonce navrhl, aby byl „Hadamczik prvním odvolaným trenérem během olympijských her v historii“.

Před zápasem s Lotyšskem udivil kouč českého výběru znovu. V brance sice nechyběl avizovaný brankář Ondřej Pavelec, jinak ale nezůstal v sestavě našeho týmu kámen na kameni. Obránce Šmíd, který zůstal v prvním zápase pro mnoho fanoušků nepochopitelně mezi náhradníky, se přesunul rovnou do elitní obranné řady vedle Marka Židlického. A v zápase ukázal, co Čechům proti švédskému týmu chybělo. Důraz před vlastní brankou.

Jiný obránce Barinka, jenž je podle Hadamczika „skvělý ve spolupráci s parťákem Krajíčkem, a bez sebe nemohou hrát“, nastoupil vedle Zdeňka Michálka. Jeden z nejlepších hráčů v prvním zápase, talentovaný Ondřej Palát, zase zůstal až třináctým útočníkem. Naopak trápící se Červenka, kterému odskočí snad každý druhý puk, je stále členem elitní formace s Jágrem a Plekancem.

Ajajaj! Z českých hokejistů někdy bolí hlava
Marek Stoniš 14. února 2014 • 11:18

Ajajaj! Z českých hokejistů někdy bolí hlava

Českému týmu navíc nefungují ani přesilové hry a hra v oslabení. Právě to jsou jedny z mála věcí, které se dají nacvičit i za tak krátkou dobu, jakou celý tým na přípravu měl. Podivné tahy a nečekané změny v podání Aloise Hadamczika ale týmu a jeho sehranosti určitě neprospívají a nepomáhají.

Tomáš Podvín


Klíčová slova: soči, hokej, olympiada


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější