nahoru

Půvabné fotografie Miloše Zemana, jak nás reprezentoval v Soči

Tereza Stonišová 13. února 2014 • 12:46
Půvabné fotografie Miloše Zemana, jak nás reprezentoval v Soči
foto: Facebook/Dominik Duka

První dáma Ivana Zemanová mezi zajícem a levhartem, její prezidentský manžel podpíraný kancléřem Vratislavem Mynářem a za nimi vykukuje český zástupce ruského Lukoilu Martin Nejedlý. A ti všichni v našich olympijských bundách. I to byla prezidentská návštěva Soči.

Opravdu zajímavou kombinaci pak bylo možné spatřit počátkem olympiády v ruském McDonald’s. Přestože panu prezidentovi byla doporučena dieta, ten si s tím hlavu zřejmě neláme (také dál kouří a pije alkohol). V americkém fast foodu mu dělal společnost kardinál Dominik Duka a Vladimír Remek, velvyslanec a europoslanec v jedné osobě.

Remek je hrdina Československé socialistické republiky, hrdina Sovětského svazu, kosmonaut, prezidentův oblíbenec a dnes velvyslanec České republiky v Moskvě. U stejného stolu v globálně nejrozšířenějším rychloobčerstvovacím řetězci s ním v pokoji sedí nejvyšší česká katolická autorita, Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český. Který v dobách, kde Remek velebil Sovětský svaz, nemohl vykonávat povolání kněze.

Nepřipadá vám na tom něco zvláštního? Muž, který šíří humanitní ideály, je jakýmsi morálním vzorem, vedle prezidenta, který si rád bere lidi na paškál, často je uráží a vyžívá se ve své samolibosti?

Buďme ale rádi – olympiáda, ať už je ta letošní jakkoliv bizarní, je pořád nejdůležitějším svátkem sportu – a to není jen o výkonech, ale i o sblížení. Předpokládáme, že Zemanovi, Dukovi a Remkovi v McDonald´s společně chutnalo a nad jídlem se usebrali.Klíčová slova: zeman, olympiada, sočiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.