Pojď se mnou na pokoj, Jirko! | Reflex.cz
nahoru

Pojď se mnou na pokoj, Jirko!

Milan Tesař13. února 2014 • 12:11
Milan Tesař
Milan Tesař
• foto: 
Reflex

Dlouholetý redaktor Reflexu Milan Tesař sleduje olympiádu přímo v Soči. Reportér Jiří X. Doležal mu klade „záludné“ otázky, na které hledá Reflex.cz prostřednictvím svého zvláštního zpravodaje odpovědi v Rusku na zimních hrách. Co jsme zjistili dnes a jak zněla otázka:

JXD: Proč si podle pravidel nesmějí hokejisté na ledě dávat přes držku?

Milan Tesař: „Omyl, Jirko, smějí a taky si dávají. Jak mi tuhle řekl při rozhovoru Petr Nedvěd, to je dobrej hokejista, ten to musí vědět: Hokejisti pohybující se na ledě, jsou odjištěné adrenalinové bomby. Hokej je kontaktní sport jako blázen, kde jsi od pěstního souboje pořád jenom krůček. A když k tomu dojde, frajeři se do sebe pustí, shodí rukavice a buší do sebe. Podle mě to musí bolet: Představ si, že to holou pěstí napáliš do přilby nebo do hrany krytu. Jauvajs! Bitka končí ve chvíli první krve (jako kdysi šermířské souboje), anebo když se jednomu ze soupeřu podaří tomu druhému přetáhnout dres přes hlavu. Tak vypadá nepsané vítězství. Rozhodčímu je to ale jedno, na trestnou lavici jsou posláni oba borci, takže oby týmy pokračují se stejným počtem hráčů a je pohoda.

Teď mě napadá, Jirko, že jsem tě nepozval do svého hotelového pokoje, který jsem si vybral z několika rozestavěných nabídek. Víš, kritizovalo se, že ubytování nestihli dodělat, ale musím říct, že to má i svou světlou stránku – já si připadal jako o Vánocích – zcela novou televizi jsem vybalil z igelitu, ve skříni jsem našel set top box, navolil programy, ledničku jsem podle návodu taky rozchodil sám a dal si do ní jako úplně první člověk na světě lahev piva Baltika. A v mé postýlce taky nikde přede mnou nespal.

Mně ti je, Jirko, jako bych každý den získal zlatou medaili.“
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější