nahoru

Život a zrada Vasila Biľaka. Už se smaží v pekle?

Marek Stoniš 12. února 2014 • 13:40
Sluha a jeho pán. Hlavní hrdina našeho příběhu s Leonidem Brežněvem. Všechno je, jak má být – sovětská vojska jsou na místě, normalizace zuří naplno.
Sluha a jeho pán. Hlavní hrdina našeho příběhu s Leonidem Brežněvem. Všechno je, jak má být – sovětská vojska jsou na místě, normalizace zuří naplno.
• foto: 
ČTK

V Bratislavě byl pohřben jeden z největších zločinců naší historie Vasil Biľak. Aktuální vydání Reflexu přináší pozoruhodný životní příběh tohoto hloupého a mstivého muže, který se jen díky komunistickému puči dostal až na vrchol mocenské pyramidy v bývalém Československu.

Biľakův život má několik vrcholů, které v sobě skrývají kromě tragického dopadu na život národa i nechtěnou komiku. Například legendami opředený zvací dopis, na základě kterého k nám vtrhla v srpnu 1968 vojska Varšavské smlouvy, předal Biľak během jednání s Brežněvem v Bratislavě na záchodě v hotelu Sorea, kde se schůzka vrcholných bolševiků na začátku roku 1968 konala.

Po následné okupaci naší země Sovětskou armádou začíná zlatá Biľakova éra, kdy on a jeho lidé zničili život celé generace Čechů i Slováků. Biľak byl díky Brežněvovi v té době nejmocnějším mužem ve vrcholné politice a logicky se jej bál dokonce i tehdejší prezident a komunistický předák Gustáv Husák.


Více se o Vasilu Biľakovi dozvíte v novém vydání časopisu Reflex, který vychází již ve čtvrtek 13. února!Klíčová slova: pouták, Vasil BiľakDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.