Život a zrada Vasila Biľaka. Už se smaží v pekle? | Reflex.cz
nahoru

Život a zrada Vasila Biľaka. Už se smaží v pekle?

Marek Stoniš12. února 2014 • 13:40
Sluha a jeho pán. Hlavní hrdina našeho příběhu s Leonidem Brežněvem. Všechno je, jak má být – sovětská vojska jsou na místě, normalizace zuří naplno.
Sluha a jeho pán. Hlavní hrdina našeho příběhu s Leonidem Brežněvem. Všechno je, jak má být – sovětská vojska jsou na místě, normalizace zuří naplno.
• foto: 
ČTK

V Bratislavě byl pohřben jeden z největších zločinců naší historie Vasil Biľak. Aktuální vydání Reflexu přináší pozoruhodný životní příběh tohoto hloupého a mstivého muže, který se jen díky komunistickému puči dostal až na vrchol mocenské pyramidy v bývalém Československu.

Biľakův život má několik vrcholů, které v sobě skrývají kromě tragického dopadu na život národa i nechtěnou komiku. Například legendami opředený zvací dopis, na základě kterého k nám vtrhla v srpnu 1968 vojska Varšavské smlouvy, předal Biľak během jednání s Brežněvem v Bratislavě na záchodě v hotelu Sorea, kde se schůzka vrcholných bolševiků na začátku roku 1968 konala.

Po následné okupaci naší země Sovětskou armádou začíná zlatá Biľakova éra, kdy on a jeho lidé zničili život celé generace Čechů i Slováků. Biľak byl díky Brežněvovi v té době nejmocnějším mužem ve vrcholné politice a logicky se jej bál dokonce i tehdejší prezident a komunistický předák Gustáv Husák.


Více se o Vasilu Biľakovi dozvíte v novém vydání časopisu Reflex, který vychází již ve čtvrtek 13. února!Klíčová slova: Vasil Biľak, pouták


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější