nahoru

Ministerstvo má občany za úplné blbce – vytváří metodiku na metodiku za čtyři miliony

vib31. ledna 2014 • 17:00
Tomáš Jan Podivínský
Tomáš Jan Podivínský
• foto: 
profimedia.cz

Něco podobného si těžko vymyslíte, pokud tedy nejste ministerský úředník placený z veřejných peněz. Lidové noviny přinesly informaci, že ministerstvo životního prostředí vyhlásilo výběrové řízení na zakázku za čtyři miliony korun, která zavání absurdností a tunelováním úřadu. O co se jedná?

Ministerstvo lidovce Tomáše Jana Podivínského, který byl šéfem rezortu životního prostředí v Rusnokově vládě přátel Miloše Zemana, jen dva dny před svým odchodem z funkce, vyhlásilo tendr na projekt, který se jmenuje „Vytvoření metodiky tvorby koncepcí a metodiky vyhodnocování dopadů koncepcí“.

Zkoumat to moc nemusíme, protože je zjevné, že se jedná o nesmysl. Metodicky se má zkoumat metodika a vyhodnocovat metodika těch metodik koncepcí. Navíc se má jednat o zakázku, o kterou se soutěží, což je zjevné tunelování úřadu. Pokud už někoho taková hloupost napadla, „metodicky“ to mají řešit zaměstnanci ministerstva. Není žádný důvod vypisovat tendr a platit za něj externím firmám.

A aby byla absurdita zcela završena, tak v zadávací dokumentaci je podle Lidových novin uveden termín otevírání obálek s nabídkami na „Vytvoření metodiky tvorby koncepcí a metodiky vyhodnocování dopadů koncepcí“ den 21. října 2013.

Jistě pane ministře, přesně tak to dělala vláda „odborníků“, které jmenoval prezident Zeman.

vib
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,710
28,440
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější