nahoru

Protikorupční policie zasahuje v České exportní bance

lam, ČTK 15. ledna 2014 • 09:59
Česká exportní banka
Česká exportní banka
• foto: 
ČTK

Protikorupční policie od rána zasahuje v České exportní bance (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP), které pomáhají českým firmám s exportem. Informaci serveru E15 potvrdil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Další informace sdělit nechtěl.

"Provádíme úkony trestního řízení, bližší podrobnosti nebudeme poskytovat," uvedl Ibehej. Do sídla obou institucí v centru Prahy policie nepouští zaměstnance ani návštěvníky. V recepci jsou podle zjištění zpravodaje ČTK tři uniformovaní policisté a několik vyšetřovatelů v civilu. Podle zdroje ČTK policisté provádějí kompletní inventuru dokumentů.

Ředitelka a mluvčí EGAP Hana Hikelová uvedla, že policie požádala o součinnost. "Plnou součinnost za EGAP v tuto chvíli poskytujeme," řekla. Zaměstnanci budou podle ní pracovat z domova.

Média loni informovala o problémech ČEB a EGAP v Rusku. ČEB musela podle serveru Insider na podzim stáhnout z Ruska šéfa své moskevské kanceláře Jaroslava Poříze, protože na něj podala trestní oznámení pro podezření z podvodu ruská banka Mežtopenergo. EGAP pak údajně poskytla několik nesplácených úvěrů na vybavení skláren, které v Rusku buduje místní podnikatelská rodina Sadovských.

lam, ČTKPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.