Lidovci bodují: Sobotka jim nabídl zěmědělství i kulturu | Reflex.cz
nahoru

Lidovci bodují: Sobotka jim nabídl zěmědělství i kulturu

ČTK, la20. prosince 2013 • 15:10
Vláda
Vláda
• foto: 
Tomáš Krist / Mafra / Profimedia.cz

Lidovci dostali od ČSSD nabídku na post ministra zemědělství a kultury. Novinářům to po jednání s předsedy koaličních stran řekl šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

Nevidí ale optimisticky, že by nabídku ČSSD vzala. Součástí nabídky sociální demokracie je i podmínka, že ČSSD bude mít na ministerstvu zemědělství svého náměstka. Ten by měl na starosti Státní pozemkový úřad, která má vliv na vydávání státního majetku v rámci církevních restitucí.

Bělobrádek považuje nabídku ČSSD za vstřícné gesto, vedení lidovců ale podle něj ve čtvrtek jednalo o tom, že by chtělo tři plnohodnotná ministerstva. KDU-ČSL považovala zemědělství za svoji prioritu, o nové nabídce se poradí. Jednat by o tom měl celostátní výbor strany.

Kromě zemědělství a kultury by lidovci měli mít ve vládě post bez portfeje. Lidovecký předseda uvedl, že by rád vyměnil kulturu za silnější resort. Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek ale považuje současnou nabídku za finální. Nedovede si představit, že by ANO s lidovci vyměnilo například obranu či dopravu za kulturu.

ČTK, la


Klíčová slova: ČSSD, KDU-ČSL, lidovci


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější