Vánoce se blíží: Na Staroměstském náměstí byl vztyčen vánoční strom | Reflex.cz
nahoru

Vánoce se blíží: Na Staroměstském náměstí byl vztyčen vánoční strom

ČTK, čip26. listopadu 2013 • 09:35
Vánoční stromy se o tomto víkendu rozsvítí v mnohých českých i moravských městech i vesnicích
Vánoční stromy se o tomto víkendu rozsvítí v mnohých českých i moravských městech i vesnicích
• foto: 
archiv

Na pražském Staroměstském náměstí vyrostl v noci na dnešek 20 metrů vysoký vánoční strom. Na obvyklé místo byl ukotven dnes zhruba ve 2:30. Smrk letos pochází z Ratají nad Sázavou na Kutnohorsku.

Jeho vztyčování se obešlo bez komplikací, řekl Petr Hozák ze společnosti Taiko, která provozuje vánoční trhy. Strom se rozsvítí v sobotu 30. listopadu.

Smrk do Prahy přivezl speciální tahač z parkoviště u Modletic u Prahy. Přesun do centra Prahy byl naplánován tradičně na noční hodiny, kdy je na silnicích klidnější provoz. Přepravní souprava dlouhá 30 metrů a široká a vysoká 4,5 metru, tažena americkým tahačem Kenworth, projela přes Nuselský most, Legerovu, Wilsonovu, nábřeží kapitána Jaroše, Čechův a Hlávkův most do Pařížské ulice.

Od rána začne čtyřdenní zdobení smrku. Slavnostně rozsvícen bude v sobotu v 17:00, kdy zároveň začnou na Staroměstském a Václavském náměstí trhy. Tradiční vánoční trhy, o kterých pořadatelé mluví jako o největších v České republice, na Staroměstském náměstí skončí 1. ledna a na Václavském náměstí 12. ledna.

ČTK, čipVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější