nahoru

Předsedou sněmovny bude Jan Hamáček. ČSSD vybrala dobře

vib 23. listopadu 2013 • 17:25
Jan Hamáček
Jan Hamáček
• foto: 
profimedia.cz

Autentický sociální demokrat umírněného střihu s velmi dobrými znalostmi situace v armádě a ve světě. Tak by se dal charakterizovat poslanec ČSSD Jan Hamáček, který se stane předsedou Poslanecké sněmovny. Z možností, které byly k dispozici, je to dobrý výběr.

Hamáček patří u sociálních demokratů k lidem, kteří se vyznačují klidem a schopností komunikovat i se zástupci jiných stran. Dokonce i s představiteli pravice. Podobných osobností není v ČSSD mnoho. Právě proto se Hamáček hodí na novou funkci, protože jednání sněmovny by neměl řídit někdo, kdo hledá jenom konfrontaci (Lubomír Zaorálek), nebo je zcela ovládán svým vůdcem a papouškuje jeho názory (Věra Jourová z hnutí ANO). Navíc může i dobře reprezentovat, protože má zkušenosti z mnoha kontaktů se zahraničními politiky a hovoří několika jazyky. Má i zkušenosti s řízením zákonodárného tělesa, protože byl v minulých letech jeho místopředsedou.

ČSSD vybrala daleko lépe, než když byl šéfem sněmovny traktorista Miloslav Vlček, který vedl sněmovnu v letech 2006 až 2010. O Vlčkově IQ totiž pochyboval v Poslanecké sněmovně úplně každý. Bohužel, kromě něj samotného.

Jan Hamáček tak může navázat na práci Miroslavy Němcové z ODS, která byla také člověkem, který byl při vedení sněmovny na svém místě. Možná budoucí vládní koalice tak udělala první překvapivě pozitivní krok. Ta pravá řež ale ještě jen přijde.

vib


Klíčová slova: sobotka, vláda, ČSSDDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.