nahoru

Hackeři si rok řádí v počítačích americké vlády

jan18. listopadu 2013 • 10:00
Anonymous
Anonymous
• foto: 
ČTK

Anonymous mají rok přístup k počítačům americké vlády a k tajným informacím, oznámila FBI. Kolik toho přesně napáchali, se ještě neví.

Aktivisté známí jako Anonymous začali získávat údaje z počítačů americké vlády a to už skoro před rokem, od prosince 2012. Prý využili vady v programovém zabezpečení od Adobe Systems. Hackerům se mimo jiné podařilo ukradnout osobní údaje 104 000 zaměstnanců ministerstva energetiky USA a jejich rodinných příslušníků, a také informace o 20 tisících bankovních kontech. Bankovní údaje by mohly vést k rozsáhlým krádežím.

Skupina Anonymous je jakýsi amorfní kolektiv, který občas vytváří kampaně, kterých se účastní několik jedinců, nebo také několik stovek. Někdy jako důvod uvádějí přísné a přehnané tresty pro hackery. Takovým případem byla třeba causa Aarona Schwartze, známého programátora a internetového aktivisty, který spáchal sebevraždu před soudem, kde měl být obviněn z nelegálního stažení akademického časopisu z digitální knihovny známé jako JSTOR.

Rozsah všech škod, které se hackerům podařilo dosud napáchat, ještě není veřejnosti zcela znám. FBI ale věří, že útoky nadále pokračují.

jan
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,680
28,730
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější