nahoru

Máte zbytečných 80 milionů? Kupte si ostrov. Možná i s pirátským pokladem

dab13. října 2013 • 14:00
Máte zbytečných 80 milionů? Kupte si ostrov. Možná i s pirátským pokladem
foto: Sotheby´s

Vypadá to, dokonce i podle fotografií, jako dobrý reklamní trik, nebo místo, které vytvořil někdo na počítači. Je to ale realita. Ostrov Belden, který patří do souostroví Thimble u pobřeží amerického státu Connecticut, je na prodej. A to i s nádherným letním sídlem a možná i pokladem proslaveného piráta 17. století, Williama „Kapitána“ Kidda.

Soukromé ostrovy přitahují vždy pozornost, zejména pokud se dá na nich bydlet a nejsou daleko od pobřeží. Přesně to je případ Beldenu. A cena? Necelé čtyři miliony dolarů. Přitom současná majitelka, Christine Svenningsenová, koupila před lety Belden za 2,7 milionu. K dispozici bude mít nový majitel soukromou pláž, minipřístav a perfektně zachovalý dřevěný dům postavený v roce 1912. Starosti si nemusí dělat ani s pitnou vodou, protože ta je sem vedena z nedalekého města Branford a vytápění pro čtyři ložnice je zajištěno kamny na uhlí a dřevo.

Přitom o souostroví Thimble se již po staletí říká, že právě někde tady zanechal jeden ze svých pokladů slavný pirát Kapitán Kidd. Agentura, která ostrov Belden a dům na něm prodává, proto upozorňuje, že v ceně není zahrnuta doprava mezi ostrovem a pobřežím, ale ani lopata, která by mohla sloužit při hledání pokladu. Pokud nový majitel bude mít v přepočtu 80 milionů korun, tak si snad několik lopat a krumpáčů bude moci dovolit…

dab


Klíčová slova: reflex, ostrov, thimble, beldenDiskuse ke článku