nahoru

Soud s Rathem: Kovanda obvinění odmítl. Co prozradí video ze zatčení?

ČTK, la29. srpna 2013 • 09:40
David Rath
David Rath
• foto: 
Reflex - Pavel Hofman

Krajský soud v Praze dnes vyslechl člena představenstva stavební firmy Pohl Václava Kovandu, který je mezi 11 obžalovanými v kauze exposlance Davida Ratha. 

Kovanda před soudem odmítl, že by v kauze Ratha dal úplatek tři miliony korun. Jeho obžaloba se týká opravy Gymnázia Hostivice.

Kdo utopí doktora Ratha? Možná "ženská na zabití"
Lubomír Heger 10. srpna 2013 • 08:22

Kdo utopí doktora Ratha? Možná "ženská na zabití"

Soud Kovandou dokončil vyjádření obviněných k obžalobě. Další program zatím neupřesnil, podle žalobce připadá v úvahu přehrání videozáznamu ze zadržení Ratha loni v květnu.Tehdy Ratha policie podle spisu přistihla s krabicí na láhve vína, ve které bylo údajně sedm milionů korun. Videozáznam by mohl mít zásadní vliv na další vývoj celé kauzy.

Davidu Rathovi hrozí ze všech 11 obviněných nejvyšší trest, až 12 let vězení. Obžaloba ho viní z přijetí úplatků v celkové výši 16 milionů korun.

ČTK, laSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější