nahoru

Podpoří Václav Klaus Suverenitu Jany Bobošíkové?

ČTK, la20. srpna 2013 • 10:53
Klaus Bobošíková
Klaus Bobošíková
• foto: 
profimedia,cz

Suverenita bývalé europoslankyně Jany Bobošíkové usiluje o spolupráci s exprezidentem Václavem Klausem. Je s ním prý dlouhodobě v kontaktu, o přímém vstupu do strany s ním ale nejedná

O návratu Klause do politiky se dlouhodobě spekuluje. Exprezident nedávno odmítl, že by mohl podpořit ODS, kterou v 90. letech zakládal.

"Suverenita už několikrát veřejně deklarovala, že pokud by se Václav Klaus rozhodl k návratu do aktivní politiky, Suverenita udělá všechno pro to, aby byl tento návrat úspěšný. Ale abych vám řekla, že jednáme s Václavem Klausem o vstupu do Suverenity, to rozhodně pravda není," řekla sama Bobošíková. Bobošíková neví, jestli se exprezident k návratu do politiky rozhodl, ale přivítala by to.

Suverenita podle své šéfky jedná i s dalšími názorově spřízněnými lidmi, mimo jiné s bývalými členy ODS, konkrétně s poslancem Michalem Doktorem a exposlancem Vlastimilem Tlustým. Strana chce kandidovat v případných předčasných volbách, na kampaň chce dát několik milionů korun.

Bobošíková vše popřela

"Umíme si představit, že by Václav Klaus něco takového podpořil, ale dohoda, že se přejmenujeme na Suverenitu Václava Klause a jdeme do voleb, na stole není," dodala Bobošíková. Deník Právo dnes napsal, že Klaus se spojí právě se Suverenitou, které propůjčí své jméno.

Mluvilo se i o možné spolupráci exprezidenta se Stranou svobodných občanů, kterou vede někdejší blízký spolupracovník Klause Petr Mach. Svobodní dnes v prohlášení uvedli, že o spolupráci s Klausem ani Suverenitou nejednají.

ČTK, la
Diskuse ke článku