nahoru

JXD: Jsem heterosexuál a baví mne to!

Jiří X. Doležal 17. srpna 2013 • 16:00
Video se připravuje ...
Jiří X. Doležal v průvodu Prague Pride
• video: 
Reflex.cz

Proto jsem se vydal podpořit pochod Prague Pride, protože pochod je oslavou sexuální rovnosti a nediskriminace. A to chci slavit taky. Takže jsem s transparentem Souložím s holkama vyrazil do centra Prahy, abych se oslav zúčastnil taky.

To, jak probíhala sama demonstrace a moje účast na ní, uvidíte na videu. A pokud mám shrnout nějaký závěr? Homosexuální komunita je torelantní  a otevřená k heterosexuálům. Za celou demonstraci jsem se nesetkal s jediným projevem nevole, naopak - spousta lesbiček na mne vesele mávala a křičely: „Já taky!“ (myšleno „já taky souložím s holkama). Demonstranti se se mnou fotili, mávali na mne, usmívali se, a nikdo nebyl mou v daném kontextu odlišnou a menšinovou sexuální orientací pohoršen.

Když jsme však narazili na partičku odpůrců pochodu a podiskutovali jsme s nimi, zaznamenal jsem zajímavou věc. Všichni ti žlučovití a nenávistní protidemonstranti vykládali, jak chtějí inherovat do sexuálních preferencí druhých, vykládat druhým, co je správné, a šikanovat a kontrolovat spoluobčany. Tedy vykonávat činnosti, kterým se lidově říká buzerace, buzerovat někoho. Proto musím konstatovat, že jestli letos na Prague Pride byli nějací buzeranti, tak se nacházeli mezi odpůrci demonstrace.Klíčová slova: reflex, jxd, homosexuálové, Prague pride